Platforma de cursuri

Platforma de cursuri

de către Administrator Moodle UVT-
Număr de răspunsuri: 22

Vă salut, în speranța ca v-ați obișnuit cu noua platformă așteptăm să avem un feedback din partea voastră. Lucrurile sunt în dezvoltare, orice sugestie pozitivă din partea voastră este bine venită.

Ajutați-ne să construim o platformă educațională în folosul vostru.

Ce funcționalități ați dori să adăugăm?

Ca răspuns la Administrator Moodle UVT

Re: Platforma de cursuri

de către Utilizator șters-

Buna seara,

Vroiam sa va intreb. Anul trecut am reusit sa setez sa ma atentioneze pe mail chiar si pt noile postari din forum. Acum nu mai functioneaza, decat pentru postarile de pe site-ul http://www.feaa.uvt.ro (nu si pentru cele de pe platforma) M-ar ajuta mult (si cred ca nu numai pe mine), cu atatea tehnologii pe piata, primind mailurile si pe telefonul mobil, am benefiacia de toate informatiile in timp real.

Poate exista aceasta posibilitate, si nu stiu eu sa o setez...

O seara placuta!

Ca răspuns la Utilizator șters

Re: Platforma de cursuri

de către Administrator Moodle UVT-

Bună Cristina, mesajele sunt trimise la adresa prenume.numean@e-uvt.ro, aceasta este adresa de comunicare.

Ca răspuns la Administrator Moodle UVT

Re: Platforma de cursuri

de către Utilizator șters-

Multumesc inca o data! Am reusit sa setez adresa de mail pe tel mobil si functioneaza super.

Ca răspuns la Utilizator șters

Re: Platforma de cursuri

de către Administrator Moodle UVT-
Ca răspuns la Administrator Moodle UVT

Re: Platforma de cursuri

de către Utilizator șters-

Scuze ca va tot deranjez cu asta, insa pe adresa indicata nume.prenumean@e-uvt.ro ajung doar mesajele personale, nu si cele de pe forum. Se pot seta si acestea?

Ca răspuns la Utilizator șters

Re: Platforma de cursuri

de către Utilizator șters-

Buna ziua,

relativ la primirea mesajelor, anunturilor FEAA pentru studenti pe adresa de e-mail , va rog sa ma indrumati ce trebuie sa fac sa le vad. Am inteles bine  ca sunt creeate adrese de e-mail tip nume.prenumean@e-uvt.ro., in cazul meu cioban.dianamirelaIII@e-uvt.ro?

Multumesc

Ca răspuns la Utilizator șters

Re: Platforma de cursuri

de către Utilizator șters-

an nu reprezinta anul de studiu, ci ultimele 2 cifre ale anului de nastere. Incearca asa.

Ca răspuns la Utilizator șters

Re: Platforma de cursuri

de către Utilizator șters-

Intri pe site-ul http://mail.e-uvt.ro/  si acolo ai user-ul si parola exact cele pe care le folosesti pe platforma.

Ca răspuns la Utilizator șters

Re: Platforma de cursuri

de către Utilizator șters-

multumesc cristina!

ar fi interesant insa, sa primim mesaje atunci cand se posteaza la avizierul facultatii si pe contul nostru de ID. astazi de exemplu nu s-au facut cursurile afisate pe orar si nu ne-a anuntat nimeni, decat la ora 16.20 cand acestea ar fi trebuit sa inceapa. unii dintre noi suntem din alte localitati.. venim la Timisoara degeaba?

sau... maine nu se face analiza, exista un mesaj dar daca nu reusesti sa intri in cont nu il vezi. asa cum ai setat tu e-mail-ul pe telefonul mobil e bine. sa vezi mesajele in timp real dar important este sa ti se si trimita.

poate se va face ceva in sensul acesta!

Ca răspuns la Utilizator șters

Re: Platforma de cursuri

de către Utilizator șters-

Da, numai ca asa cum am mentionat mai sus, pe tel mobil primesc doar mesajele personale (cele care mi se trimit doar mie) si nu toate mesajele postate la avizier, nici macar cele de pe acest forum....

Deci, nu ma prea ajuta....

Ca răspuns la Administrator Moodle UVT

Re: Platforma de cursuri

de către Utilizator șters-

Buna,

Va scriu in calitatea de coordonator al disciplinei Marketing, anul II si tutore pentru specializarea CIG.

Avand in vedere faptul ca pe o disciplina sunt mai multi tutori (pentru Marketing -4 ) ar fi util crearea unor grupuri de studenti functie de specializare.

Ne-ar ajuta in verficarea temelor si personalizarea mesajelor.

Multumesc,

Cristian Dutu.

Ca răspuns la Administrator Moodle UVT

Re: Platforma de cursuri

de către Utilizator șters-

Buna ziua,

sunt anul III, management. platforma de cursuri cred ca reprezinta un inceput al sistemului e-learning. dar trebuie comunicat mai mult cu studentii. personal , nu inteleg cum si cand vom interactiona cu profesorii nostri pe aceasta platforma. mai sunt cateva saptamani si incepe sesiunea, in ianuarie, o vom mai face inainte de aceasta?

eu tot intru pe platforma si sper sa gasesac noi informatii, postari ale profesorilor, cerinte pentru sesiune....dar nimic...poate nu caut unde trebuie...unde pot sa gasesc o procedura scrisa de utilizare a acestei platforme?

 

multumesc

Ca răspuns la Utilizator șters

Re: Platforma de cursuri

de către Utilizator șters-

Buna ziua,  imi poate spune si mie cineva , va rog, cum ma pot inscrie la unele cursuri? multumesc

Ca răspuns la Utilizator șters

Re: Platforma de cursuri

de către Administrator Moodle UVT-

Studentii au fost asignati la cursuri conform programei, deci aveti acces la cursurile din programa pentru anul 2012-2013, deocamdata doar semestrul I.

Ca răspuns la Administrator Moodle UVT

Re: Platforma de cursuri

de către MARIA BEREVOIANU-

Va adresez inca o data aceasta intrebare...pentru cei care au restante din anul anterior cum pot proceda ca sa poata avea acces la cursuri postari etc?Va multumesc!

Ca răspuns la Administrator Moodle UVT

Re: Platforma de cursuri

de către PETRONELA CARAGIOV-

buna ziua,

imi puteti spune va rog cum sa procedez pt a ma putea inscrie la un curs din anul 2. am restanta.

va multumesc

Ca răspuns la Administrator Moodle UVT

Re: Platforma de cursuri

de către Utilizator șters-

Buna Seara

Vreau sa semnalez o problema de acces pentru anii 1  si 2 de studiu . Am cerut acces pentru 2 materii si nu am primit nici un raspuns

Eu sunt reinmatriculat si trebuie sa dau examene din anul 1 si 2 pentru reechivalare

Imi puteti spune va rog cine poate sa imi dea acest acces ( am nevoie din sem 1 acces la econometrie si etica in afaceri )

Multumesc